FAQ

 

Do czego służy wtryskiwacz paliwa?

Jego podstawowym zadaniem jest precyzyjne dawkowanie paliwa do komory spalania z zachowaniem odpowiedniego ciśnienia gwarantującego prawidłowe rozpylenie paliwa. To jaka dawka paliwa ma trafić do komory spalania ustalane jest przez komputer, na podstawie aktualnej dynamiki jazdy. Rodzaje wtryskiwaczy: pośrednie,bezpośrednie (jedno- i dwusprężynowe) oaz common rail (elektromagnetyczne i piezoelektryczne).

Jakie są objawy źle działających wtryskiwaczy?

Ze względu na trudne warunki pracy (wysokie ciśnienie oraz konieczność zapewnienia bardzo dobrych osiągów), a często także używanie niskiej jakości paliwa, wtryskiwacze ulegają zużyciu. To jak szybko może dojść do awarii zależy od wielu czynników (przebiegu auta, jego eksploatacji), jednak wczesne zauważenie problemu może wpłynąć na to, że usterka okaże się niewielka, a koszt jej usunięcia nie nadwyręży naszego budżetu. Można wyróżnić kilka objawów świadczących o problemie z podzespołami odpowiadającymi za dawkowanie paliwa. Do tych najczęściej spotykanych należy zbyt duże zużycie paliwa, słabe osiągi pojazdu, zwiększona emisja spalin, a także problemy z rozruchem oraz nierównomierna praca silnika podczas jazdy i skaczące obroty na biegu jałowym. Jeżeli podczas jazdy zauważyłeś któryś z wymienionych objawów, prawdopodobnie wtryskiwacze znajdujące się w Twoim aucie wymagają czyszczenia bądź regeneracji.

W jaki sposób o nie dbać oraz jak zapobiegać ich przedwczesnemu uszkodzeniu?

Bardzo duże znaczenie odgrywa tutaj umiejętna eksploatacja pojazdu, która ma istotny wpływ nie tylko na jego przedłużoną żywotność, ale także ograniczenie kosztu ewentualnych napraw. Przede wszystkim należy pamiętać o regularnej wymianie filtra paliwa oraz tankowaniu pojazdu sprawdzonym paliwem. Istotna jest także regularna diagnostyka komputerowa, która pozwala kontrolować stan całego układu paliwowego oraz umożliwia szybkie wykrycie ewentualnych usterek.

Czy warto regenerować swoje wtryskiwacze czy lepiej kupić używane?

Kupno dowolnych części używanych, w tym wtryskiwaczy, jest zawsze ryzykowne - mogą one być już uszkodzone, nieszczelne, a także posiadać już bardzo ograniczoną żywotność. Ponadto ich działanie nie będzie w pełni prawidłowe, ponieważ będą one wyróżniać się znacznie niższą mocą, przy jednoczesnym wyższym spalaniu. Regeneracja posiadanych już elementów pozwoli uniknąć tego problemu - po przeprowadzeniu wszystkich działań, doskonale sprawdzą się w instalacji.

Którą metodę czyszczenia wtrysków wybrać?

Metod czyszczenia wtrysków jest wiele, a każda wyróżnia się innymi zaletami - jednak istnieje jedna, która pokonuje je wszystkie w korzyściach. Jest nią całkowite zdemontowanie każdej części oraz usunięcie zanieczyszczeń z każdej z nich osobno. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty należy zastosować do tego myjkę ultradźwiękową w połączeniu ze specjalnymi preparatami czyszczącymi i dedykowanym oprzyrządowaniem.

Jakie wtryskiwacze regenerujecie?

Nasz serwis specjalizuje się w regeneracji i czyszczeniu rozwiązań typu Common Rail i pompowtryskiwaczy, a także tradycyjnych wtryskiwaczy diesla. Obsługujemy zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe czy dostawcze oraz pojazdy budowlane bądź rolnicze.

Jak długo trwa regeneracja?

Czas trwania naprawy uzależniony jest od liczby usterek oraz stopnia zabrudzenia podzespołów, jednak standardowo wynosi 1-2 dni robocze.

Czy są modele, których nie da się naprawić?

Niestety są sytuacje, w których wtryskiwacz ze względu na swój stan nie może zostać naprawiony. Jeżeli jego wnętrze jest zardzewiałe, cewka uległa uszkodzeniu lub paliwo przecieka przez obudowę, to trzeba liczyć się z koniecznością zakupu nowego podzespołu.

Dlaczego powinienem zlecić regenerację wtryskiwaczy w profesjonalnym zakładzie?

W Internecie można znaleźć dziesiątki „profesjonalnych” poradników oraz „fachowych” opinii tłumaczących, w jaki sposób należy dokonać regeneracji wtryskiwaczy. Niestety w większości przypadków samodzielne działania kończą się trwałym uszkodzeniem elementu. Profesjonalny zakład nie tylko przeprowadzi regenerację wtryskiwacza, ale również dokładni go wyczyści, a także sprawdzi poprawność działania po zakończeniu wszystkich prac. Każdy etap zostanie przeprowadzony przy pomocy specjalistycznego oprzyrządowania przez doświadczonego fachowca.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego zakładu?

Za sprawą zdobytego doświadczenia, a także dzięki wyspecjalizowaniu się w konkretnej dziedzinie, jaką jest czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy paliwa, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom fachową pomoc na najwyższym poziomie. W naszym serwisie zatrudniamy jedynie wykwalifikowanych mechaników oraz korzystamy ze specjalistycznego sprzętu i oryginalnych części takich marek jak m.in. Delphi czy Bosch. Oferowane przez nas usługi wykonujemy w sterylnym i specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu. Korzystając z naszych usług możesz mieć pewność, że otrzymasz jedynie starannie wyczyszczone i zregenerowane elementy układu paliwowego.Common Rail Kotlewski Serwis Mateusz Kotlewski -
ul. Bagieniecka 17, 89-520 Gostycyn (woj.kujawsko-pomorskie)

Tel. 792 388 972 | Email: mateusz@cerka.pl
NIP: 5611563887 | REGON: 340612211


design : www.xir.pl